Başkan Korkut’tan Vatandaşlara Teşekkür Mesajı
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Korkut, darbe girişimine karşı dik duran vatandaşlara teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Korkut, darbe girişimine karşı dik duran vatandaşlara teşekkür etti.
Başkan Korkut, İl dışında olmasından dolayı dün gece Sincik halkı ile birlikte demokrasi nöbetine katılamadığını belirterek, demokrasiyi askıya almak isteyenlere karşı dik duran Sincik halkı için teşekkür açıklaması yayımladı.
Korkut mesajında, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisindeki hain bir grubun yaptığı darbe girişimi, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak veren aziz milletimizin basireti, kahraman güvenlik güçlerimizin dik duruşu sayesinde püskürtülmüş, hainler amaçlarına ulaşamamıştır. Demokrasiye vurulmaya çalışılan darbeyi halkımız başarıyla püskürtülmüştür, halk Başkomutanları Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu göstermiştir. Söz konusu vatan olduğunda her zaman tek yumruk olan Sincik halkı bugün de vatanına, milletine, bayrağına, milli iradeye sahip çıkma erdemini göstermiştir. Darbe girişiminde bulunan hainleri lanetliyorum, bu darbe girişimi karşısında onurlu ve vakarlı bir duruş sergileyerek demokrasiden yana tavrını koyan yediden yetmişe tüm Sincikli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum" dedi.
 

 Bilgilendirme

Belediyemiz ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle konut yapılması konusunda bir süre önce anlaşmaya varıldı.

Proje çalışması tamamlandı, talep başvuruları 9 Ocak 2017 tarihinde alınmaya başlanacaktır. İİlçemiize hayırlı uğurlu olsun.