“Araç Filomuzu Güçlendiriyoruz”
Türkiye Belediyeler birliği tarafından Belediyemize Kazıcı, Yükleyici özeliğine sahip bir kepçe hibe edildiğini belirten Belediye Başkanımız Mehmet Korkut,

Türkiye Belediyeler birliği tarafından Belediyemize Kazıcı, Yükleyici özeliğine sahip bir kepçe hibe edildiğini belirten Belediye Başkanımız Mehmet Korkut, Yeni kepçemiz ilçemizin yol, su ve altyapı çalışmalarında halkımızın hizmetinde kullanılacağını söyledi.
Başkan Korkut konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemiz dağlık ve dağınık bir yapıya sahip, ilçe merkezi iki mahalleden oluşmakta. Diğer mahallelerimiz ilçe merkezine uzak mesafede, 10 kilometre 20 kilometre uzaklıkta olan mahallelerimiz var. İlçemizde kış şartları Çetin geçtiği bilinmektedir. Zaman, Zaman sel sularından oluşan afetlerde yollarımız zarar görmekte. Dolayısıyla bu yollarımızın tamir edilmesi tekrar ulaşıma açılması için iş makinelerine ihtiyaç vardır. Kapanan Yolların açılması için güçlü iş makinelerine ihtiyaç vardır. Vatandaşımızın mağdur olmaması, kapanan Yolların zamanında açılması için güçlü bir iş makinesine ihtiyacımız vardı. Bu ihtiyacın giderilmesi için Belediye Meclisi'nden aldığımız karar ile bir daha önce belden kırma bir loder kepçe satın almıştık. Tabi bu kepçemiz tek başına yeterli olmayacağını düşündük. Türkiye Belediyeler birliği nezdinde yaptığımız girişimler sonucu Belediyemize yaklaşık 100 bin euro değerinde bir kepçe hibe edildi. Bu kepçenin belediyemize hibe edilmesinde emeği olan TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın’a, Milletvekillerimize, Türkiye Belediyeler birlik Başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a, İstanbul Milletvekili hemşerimiz Sayın Azmi Ekinci’ye teşekkür ediyorum. Yeni kepçemiz ilçemizin yol, su ve altyapı çalışmalarında halkımızın hizmetinde kullanılacaktır” dedi.
 

 Bilgilendirme

Belediyemiz ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle konut yapılması konusunda bir süre önce anlaşmaya varıldı.

Proje çalışması tamamlandı, talep başvuruları 9 Ocak 2017 tarihinde alınmaya başlanacaktır. İİlçemiize hayırlı uğurlu olsun.