Başkan Korkut'tan Kandil Mesajı

Belediye Başkanımız Mehmet Korkut, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Korkut, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Bugün insanlık için, müminler için önemli olan mukaddes ve manevi önemi olan Miraç Gecesi'ni idrak etmekteyiz. 5 vakit namazın emrolunduğu Miraç Kandili, müminler için, insanlık için müjdelerle doludur. Bu geceyi, her bir mümin olarak iyi anlamalıyız ve bu gecede gerekli muhasebeyi yapmalıyız. Bu geceyi farklı kılan özelliklerden biri de bizlere insani sorumlulukların yüklenmesidir. Böyle maneviyatı bol gece, müminler için fırsat geceleridir. Bu gecenin farkına varmak, bu geceyi, bu kutsal yolculuğu iyi anlamak, Ülkemiz ve birçok İslam ülkesinde yaşanan olayların son bulmasını, kardeşliği, dostluğu, barışı da beraberinde getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, bu gecenin İslam aleminin, ülkemizin, milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine hayırlar getirmesini Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum" dedi.
 

 Bilgilendirme

Belediyemiz ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle konut yapılması konusunda bir süre önce anlaşmaya varıldı.

Proje çalışması tamamlandı, talep başvuruları 9 Ocak 2017 tarihinde alınmaya başlanacaktır. İİlçemiize hayırlı uğurlu olsun.