Belediyemiz Araç Filosunu Güçlendiriyor
Belediye Başkanımız Mehmet Korkut, Belediye araç filosuna belden kırma büyük Loder kepçe eklediklerini söyledi.

Belediye Başkanımız Mehmet Korkut, Belediye araç filosuna belden kırma büyük Loder kepçe eklediklerini söyledi.
Başkan Korkut konuyla ilgili  yaptığı açıklamada, “İlçemiz dağlık ve dağınık bir yapıya sahip, ilçe merkezi iki mahalleden oluşmakta. Diğer mahallelerimiz ilçe merkezine uzak mesafede, 10 kilometre 20 kilometre uzaklıkta olan mahallelerimiz var. İlçemizde kış şartları Çetin geçtiği bilinmektedir. Zaman, Zaman sel sularından oluşan afetlerde yollarımız zarar görmekte. Dolayısıyla bu yollarımızın tamir edilmesi tekrar ulaşıma açılması için iş makinelerine ihtiyaç vardır. Bilindiği gibi Sincik’te ciddi anlamda kar yağmaktadır. Bu kar yağışları sonrası oluşan tipi nedeniyle zaman, zaman yollarımız ulaşıma kapanmaktadır. Kapanan Yolların açılması için güçlü iş makinelerine ihtiyaç vardır. Vatandaşımızın mağdur olmaması, kapanan Yolların zamanında açılması için güçlü bir iş makinesine ihtiyacımız vardı. Bu ihtiyacın giderilmesi için Belediye Meclisi'nden aldığımız karar ile bir kepçe satın aldık. Belediye Meclis kararı ile aldığımız bu kepçemizi devlet malzeme Ofisi’nden alarak KDV indiriminden de faydalandık. Piyasa değeri yaklaşık 520 bin TL olan bu kepçemizi devlet malzeme Ofisi’nden 437 bin TL’ye satın aldık. Bu iş makinemizin bakımları periyodik olarak düzenli yapılırsa, amacına uygun kullanılırsa, belediyemize 20-30 yıl hizmet vereceğini düşünüyorum. Halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu kepçemizi Mahalle yollarımızın genişletilmesinde kullanacağız, kış aylarında kar yağışından dolayı kapanan yıllarımızın açılmasında kullanacağız” dedi.  

 Bilgilendirme

Belediyemiz ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle konut yapılması konusunda bir süre önce anlaşmaya varıldı.

Proje çalışması tamamlandı, talep başvuruları 9 Ocak 2017 tarihinde alınmaya başlanacaktır. İİlçemiize hayırlı uğurlu olsun.