Söz Verdi, Yapıyor
İller Bankası Genel Müdürü Turgut Dedeoğlu’nun sözünü verdiği okul binası için İLBANK 9 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor, İller Bankası İlçemizde 12 derslik İmam Hatip Lisesi yapıyor.

İller Bankası Genel Müdürü Turgut Dedeoğlu’nun sözünü verdiği okul binası için İLBANK 9 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor, İller Bankası İlçemizde 12 derslik İmam Hatip Lisesi yapıyor.
Dönemin Sincik Kaymakamı Tunahan Efendioğlu ile Belediye Başkanımız Mehmet Korkut’un iller Bankası Bölge Müdürlüğündeki girişimleri, akabinde Mayıs 2015’te ilçemizi ziyaret eden İller Bankası Genel Müdürü Turgut Dedeoğlu'na Belediye Başkanımız Mehmet Korkut ve Sincik Gündem Gazetesi İmtiyaz sahibi Ahmet Erkut’un ısrarlı talepleri sonucu, Genel Müdür Dedeoğlu’nun sözünü verdiği 12 derslik okul binası için İLBANK 9 Mayıs 2016 tarihinde ihaleye çıkıyor.
Konuyla ilgili  konuşan  Belediye Başkanımız Mehmet Korkut, “Öncelikle Eğitim, bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında lokomotif görevi görür. Bilinçli ve eğitimli insanla ülke kalkınır. Bu bilinçle, ilçemizin eğitim seviyesini arttırmak, ilçemizdeki eğitim yuvalarının fiziki yapısını iyileştirmek adına girişimde bulunmamız gerekiyordu. Bu da ilçedeki derslik sayısının arttırılması ile alakalı bir durumdu. şu anda ilçemizdeki iki Lisemiz bir binanın içinde sıkışık bir vaziyette, öğretmen odaları’da derslik yapılarak eğitim öğretime devam etmektedir. Biz bu ihtiyaca binaen girişimlerde bulunduk. Dönemin ilçe kaymakamı Tunahan bey ile birlikte İller Bankası Bölge Müdürümüz Volkan Bektaş’ı ziyaret ettik, kendilerinden ilçemize 12 derslikli bir okul binası yapmaları için ricada bulunduk. kendileri de bizi kırmayarak durumu genel müdürlüğe intikal ettiler. daha sonra Meclis Başkanvekilimiz ve Milletvekillerimizin destekleriyle Genel Müdürlük bazında girişimde bulunuldu. İller Bankası Genel Müdürü Sayın Turgut Dedeoğlu’nun ilçemizi ziyareti esnasında kendileriyle konu tekrar görüşüldü. Sayın Genel Müdür buraya bir okul yapılması için genel kurula teklif verileceğini söylediler. Bugün Allah'a hamdolsun bu Karar verilmiş durumda. İller Bankası ilçemize 12 derslikli İmam Hatip Lisesi binası için ihaleye çıkıyor. İhale 9 Mayıs 2016 tarihinde İller Bankası tarafından Koordinasyon Dairesi Başkanlığında yapılacaktır. İnşallah bu okulla birlikte Liselerimizde eğitimin çıtası yükselmiş, fiziki ortamları gelişmiş olacak, öğrencilerimiz, çocuklarımız daha iyi bir ortamda eğitim göreceklerdir. Eğitim süreci uzun soluklu bir süreçtir. Bu yatırımla beraber ilçemizin eğitimde fırsat eşitliğini yakalamsı adına önemli bir adım atılmış olacaktır. Yıllar içinde ilçemizin gelişmesine, yetişmiş insan gücüyle katkı sunacaktır. Bu okul binasının yapımında emeği geçen başta Sayın Meclis Başkanvekilimize, Milletvekillerimize, Sayın Valimize, ilçe kaymakamımıza, İller Bankası Genel Müdürü Sayın Turgut Dedeoğlu’na, İller Bankası Bölge Müdürümüz Sayın Volkan Bektaş’a ve yönetim kurulu üyelerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, bize destek olan Sincik Gündem Gazetesi imtiyaz sahibi Sayın Ahmet Erkut’a ve destek olan bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tabi bu anlamda çalışmalarımı bitirmiş değiliz. İlçemiz Atatürk İlkokulu binası ve İnlice Beldemize bir Lise binası yapılması için girişimlerimiz devam ediyor. Bir bütün olarak düşündüğümüzde ilçemizdeki derslik sayısının yeterli hale gelmesi gerekmektedir. Öğretmenlerimizi de burada tutmak adına sosyal projelerimizi ivedilikle hayata geçirmemiz gerekiyor. İlçemizi her alanda yaşanabilir bir hale getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.  

 Bilgilendirme

Belediyemiz ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle konut yapılması konusunda bir süre önce anlaşmaya varıldı.

Proje çalışması tamamlandı, talep başvuruları 9 Ocak 2017 tarihinde alınmaya başlanacaktır. İİlçemiize hayırlı uğurlu olsun.