Başkan Korkut'un Regaip Kandili Mesajı
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Korkut, üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Korkut, üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Korkut Mesajında, “İslam aleminde son derece önemli yere sahip olan kandil gecelerinin ilki olan Regaib Kandilini bu gece idrak edeceğiz. Regaib kelime manası itibariyle isteme, arzulama ve meyletmeyi ifade etmektedir. Dolayısıyla Regaib Kandili’nde de anlamına uygun olarak Rabbimizin ihsanını diliyorum. Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durmasını, ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulmasını, Müslümanların Yüce Allah’a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, milletimiz için muhabbetin, sohbetin, samimiyetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Sincikli hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm islam alaminin Regaip kandilini ve Mübarek üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.
 

 Bilgilendirme

Belediyemiz ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iş birliğiyle konut yapılması konusunda bir süre önce anlaşmaya varıldı.

Proje çalışması tamamlandı, talep başvuruları 9 Ocak 2017 tarihinde alınmaya başlanacaktır. İİlçemiize hayırlı uğurlu olsun.